Свято Дівалі

Оприлюднено Оприлюднено в Без категорії, події

Діва́лі, також відоме під назвою Діпавалі «Вогняне ґроно»;  «Шлях вогнів»— головне індійське свято-фестиваль, свято вогнів, фестиваль вогнів, що симовлізує перемогу світла над темрявою; своєрідний індійський «Новий Рік».

Для індуїстів усього світу початок святкування Дівалі пов’язаний з коронацією царевича Рами, сьомого утілення Вішну, що повернувся на батьківщину після тривалої подорожі світами. У Південній Індії також вірять, що свято символізує перемогу Рами над царем ракшасів (демонів). Са́ме запалення вогнів і осявання ними темної ночі знаменує для індуїстів повернення людства з темряви до світла завдяки легендарному царевичу—герою Рамаяни. На святі Дівалі обов’язковим для всіх є пробудитися від глибокого сну незнання й поєднатися з Вищим світлом завдяки медитації. Зазвичай, Дівалі є також часом сплати по рахунках, як фінансових, так і моральних і кармічних

Святкування Дівалі триває п’ять діб поспіль наприкінці індійського місяця Ашваюджа або ашвіна. Зазвичай це припадає на жовтень—листопад, і є найочікуванішим часом року в Індії, що за значенням перевищує навіть новорічні святкування.

Тож 20 жовтня 2017 року у м.Івано-Франківськ, Concert Hall Platinum мав честь приймати гостей з Індії для святкування цього чудового свята. Всі були привітні та радісні: лунали привітання, подяки та приємні побажання. Індійська діаспора запросила розділити свою радість святкування Івано-Франківських викладачів та своїх наставників.

Чудові виступи показали кращі традиції та мистецтво Індії, а  викладачі медичного університету могли скуштувати колоритну східну їжу наших гостей. Чудові традиції Індії та піднесений настрій збагатив позитивом вечір Івано-Франківська, ми раді, що допомогли нашим іноземним друзям зібратися у цей чудовий день.

 

 

                                                            

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *